Školní kuchyně

Stravování v MŠ se řídí výživovými normami, průměrnou spotřebou potravin a finančním limitem na nákup potravin.

Jídelníčky sestavujeme dle nutričních doporučení, podle receptur pro mateřské školy a obohacujeme je o prvky racionální výživy např. ovesné vločky, luštěniny, pohanka, jáhly, kuskus , bulgur, cereálie, bio potraviny apod. Dále zařazujeme pravidelně celozrnné pečivo a tmavý chléb.

Samozřejmostí je každodenní nabídka čerstvého ovoce a zeleniny.

Pravidelně konzumujeme mořské i sladkovodní ryby v různých úpravách a méně časté druhy masa např. králičí, klokaní, zvěřinu, dále bezmasá a zeleninová jídla.

Spotřeba jednotlivých druhů potravin je měsíčně vyhodnocena dle předepsaného spotřebního koše.

Po celý den je zajištěn pitný režim. Děti mají k dispozici dostatek nápojů:
ovocné a bylinné čaje, pitnou vodu příp. ochucenou citronem či bylinkami, ovocné džusy apod.

Pokud má dítě prokázanou a odborným lékařem potvrzenou potravinovou alergii, je třeba informovat vedoucí školní jídelny. Je možné se dohodnout na dietním stravování.

Děti ve školní jídelně

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider