Co Vaše dítě potřebuje do mateřské školy

• Přezůvky – se světlou podrážkou- pevné, uzavřené - ne pantofle.
  • Oblečení do třídy – takové, kterému nebude vadit případné zašpinění barvami, jídlem. Bez složitého zapínání, které dítě zvládne samostatně svléknout a obléknout. Předcházíte tak stresu a zklamání dítěte z toho, že tyto úkony nezvládá stejně dobře jako jeho noví kamarádi. Oblečení by mělo být především pohodlné. Doporučujeme tričko s krátkým rukávem, ponožky a tepláky, děvčata mohou mít sukýnku, šaty nebo zástěrku.
  • Oblečení pro pobyt venku – z hygienických důvodů je nutné, aby děti měly jiné oblečení do třídy a jiné na pobyt venku. Na děti čekají téměř každodenní procházky, proto je nutné mít připravenou vhodnou obuv a převlečení, které je třeba vybírat vzhledem k ročnímu období. Ven se chodí i za deštivého počasí proto je nutná také pláštěnka. nejlépe uložená do batůžku pro případ výletů do okolí.
  •  Oblečení na odpolední odpočinek – pokud bude Vaše dítě ve školce spát bude potřebovat pyžamko, nebo noční košilku. Ve školce nemáme polštáře, dítě si může donést svůj z domu.
  • Náhradní oblečení – vložte do sáčku v šatně. (spodní prádlo, ponožky, tepláčky, tričko.)
  • Balení papírových kapesníků..
  • Uvítáme papíry na kreslení.

VŠECHNY VĚCI PODEPIŠTE!!!

Nespoléhejte na to, že si Vaše dítě své věci dobře pozná, v šatně je až 28 dětí a proto pravděpodobnost, že vaše bačkůrky, ponožky, trička tepláky budou mít minimálně dvojníka je opravdu vysoká.

Děti nesmí do školky nosit předměty ohrožující zdraví a bezpečnost kamarádů. (špičaté předměty, nožíky, zápalky). Do školky také dětem nedovolte nosit cenné předměty (šperky, peníze) a drahé hračky, mohly by o ně snadno přijít. MŠ za tyto přinesené věci nenese zodpovědnost.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider